1979
1979'dan Beri Bitmeyen Enerjimizle

Makine parçası üretimi serüvenimiz 1979 yılında M. Emin AKKUŞ ve M. Sıtkı Akkuş tarafından 150 m² bir atölyede Universal tezgahlar ile başladı.

1990

90’lı yıllara gelindiğinde gelişen teknolojiye ayak uyduran firmamız bilgisayar destekli CNC tezgahlara geçiş yaptı.

2000

2000’li yılların başında Firmamızda 2. Nesil yöneticiler devreye girdi. Tezgâh ve ekipman parkını artırarak geliştiren bu dönem yöneticilerimiz AKGÜL KALIP MAK. SAN. VE TİC. LTD. ŞTİ.’ni kurup üretimi yapılan ürün gruplarını otomotiv yedek parçalarından, Hidrolik ürünlere yöneltti. OLEOCON markası ile Hidrolik Otomatik Rekor (Quick Coupling) üretimine başladı.

2010

2010’lu yıllarda OLEOCON markası ile Hidrolik Bağlantı elemanları alanında Türkiye pazarındaki etkinliğini artıran firmamız ürün gamına Hidrolik Küresel Vana’lar, Manuel El Pompaları, Hız Ayar Valfleri, Çek Valfler, Hortum Patlama Emniyet Valfleri, Döner Bağlantı Rakorlarını eklemiştir.

2013

Ürettiğimiz ürünlerin kalite ve saha testlerini yapmak için, geçirgenlik, sızdırmazlık, ömür ve patlatma testlerini yapan ve raporlayan bize özel üretilen TEST ÜNİTEMİZ devreye alındı. OLEOCON markasının Yurt Dışında tanıtımını yapmak için ilk uluslararası fuarımız olan CTT MOSKOVA’ya katıldık.